Моніторинг навчальної літератури у закладах загальної середньої освіти..
Тема: : Моніторинг навчальної літератури
у закладах загальної середньої освіти..
З метою отримання аналітико-статистичних показників перспективного забезпечення навчальною літературою учнів та учителів у 2023-2024 н.р. та створення бази даних щодо наявності обмінного фонду для якісного забезпечення підручниками, у закладах загальної середньої освіти Ромоданівської ТГ організовано роботу здійснення інвентаризації та оновлення обліку підручників у інформаційно-телекомунікаційній системі «ІСУО». Згідно моніторингу системи «ІСУО» виявлено, що у ОЗ «Новоріхівський ліцей імені О.Г.Лелеченка»:
- у 1 класі – 10 учнів, які поки що не забезпечені комплектом оновлених підручників та посібників НУШ, станом на 01.09.2023 користуються підручниками 2018 року випуску;
- У 2 класі – 13 учнів, які разом із вчителями забезпечені підручниками у повному обсязі;
- У 3 класі – 16 учнів, які разом із вчителями забезпечені підручниками у повному обсязі;
- У 4 класі – 14 учнів, які разом із вчителями забезпечені підручниками у повному обсязі;
- У 5 класі – 19 учнів, з них учнів забезпечено підручником «Математика» підручник (Мерзляк А. Г., Полонський В. Б., Якір М. С.) 2022 року випуску у повному обсязі, без розрахунку на вчителя. Підручником «Пізнаємо природу» (Коршевнюк Т. В., Ярошенко О. Г.) забезпечено лише 14 осіб, без розрахунку на вчителя, необхідно здійснювати обмін між іншими закладами. Решта підручників не надруковано, використовуються електронні варіанти.
- У 6 класі – 19 учнів, які разом із вчителями забезпечені підручниками виданими у 2023 році у повному обсязі; Підручники «Технології» та «Українська література» не розраховані на вчителів, але будуть доставлені з інших громад.
- У 7 класі – 15 учнів, які разом із вчителями забезпечені підручниками у повному обсязі; Підручника «Трудове навчання»(хл.) не розраховано на вчителя.
- У 8 класі – 22 учні, які разом із вчителями забезпечені підручниками 2021 року у повному обсязі. Не вистачає підручників 2016 року для вчителів та учнів «Біологія» - 3шт., «Географія» - 3 шт., «Трудове навчання (технічні види праці)» - 4 шт.;
- У 9 класі – 14 учнів, які разом із вчителями забезпечені підручниками 2017 року у повному обсязі. Не вистачає підручника «Трудове навчання» 1шт. для вчителя.
- У 10 класі – 8 учнів, які разом із вчителями забезпечені підручниками 2018 року у повному обсязі.
- У 11 класі – 9 учнів, які разом із вчителями забезпечені підручниками 2019 року у повному обсязі.
у ОЗ «Ромоданівський ліцей»:
- у 1 класі – 24 учні, які поки що не забезпечені комплектом оновлених підручників та посібників НУШ, станом на 01.09.2023 користуються підручниками 2018 року випуску;
- У 2 класі – 12 учнів, які разом із вчителями забезпечені підручниками у повному обсязі;
- У 3 класі – 16 учнів, які разом із вчителями забезпечені підручниками у повному обсязі;
- У 4 класі – 22 учнів, які разом із вчителями забезпечені підручниками у повному обсязі;
- У 5 класі – 25 учнів, з них учнів забезпечено підручником «Математика» підручник (Істер О. С.) 2022 року випуску у повному обсязі. Решта підручників не надруковано, використовуються електронні варіанти.
- У 6 класі – 36 учнів, які разом із вчителями забезпечені підручниками виданими у 2023 році у повному обсязі; Підручник «Математика» (Істер 2 частина) ще не надруковано.
- У 7 класі – 16 учнів, які разом із вчителями забезпечені підручниками у повному обсязі, окрім підручника «Трудове навчання»(хл.) та (дівч.) буде доставлено з інших громад.
- У 8 класі – 24 учні, які разом із вчителями забезпечені підручниками 2021 року у повному обсязі. За винятком підручників, які так і не було перевидано.
У 8 класі – 24 учні, які разом із вчителями забезпечені підручниками 2021 року у повному обсязі. За винятком підручників, які так і не було перевидано.
У 9 класі – 32 учні, які разом із вчителями забезпечені підручниками 2017 року. Не вистачає підручників: «Алгебри» - 2 шт., «Біології» - 3 шт., «Всесвітньої історії» - 3 шт., «Географія» - 2 шт., «Інформатика» - 2шт., «Українська мова» - 2 шт.
У 10 класі – 23 учнів, які разом із вчителями забезпечені підручниками 2018 року. Не вистачає підручників: «Всесвітньої історії» - 4 шт., «Захист Вітчизни» - 3 шт., «Історія України» - 2 шт., «Українська мова» - 1 шт., «Українська література» - 3 шт.
У 11 класі – 9 учнів, які разом із вчителями забезпечені підручниками 2019 року у повному обсязі.
Тема: Моніторинг стану роботи в закладах освіти з питань ОБЖД, пожежної безпеки
Питання охорони праці проходить через усю систему роботи закладів Ромоданівської ТГ і стосується всіх напрямів діяльності та всіх без виключення учасників освітнього процесу.
Адміністрацією ОЗ «Новооріхівський ліцей імені О.Г. Лелеченка» проводиться цілеспрямована робота щодо поліпшення стану умов і охорони праці, здоров'я працівників та учнів ОЗ «Новооріхівський ліцей імені О.Г. Лелеченка» у відповідності до річного плану роботи у 2023 році.
Робота педагогічного колективу з охорони праці організована згідно із законами України «Про охорону праці», «Про пожежну безпеку», «Положенням про організацію роботи з охорони праці учасників навчально-виховного процесу в установах і закладах освіти». Відповідно до вимог нормативних документів, у навчальному закладі розроблена документація з питань дотримання безпеки та охорони праці: план першочергових заходів профілактики травматизму невиробничого характеру на 2023 рік затверджено 29.12.2022 р., план заходів щодо забезпечення пожежної безпеки у 2023 р., план заходів щодо попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму, згідно наказу від 23.08.2023р. №127 «Про організацію роботи з безпеки дорожнього руху», наказ від 23.08.2023р. №128 «Про розподіл обов'язків щодо збереження життя і здоров'я учнів», наказ від 20.06.2023р.№117 «Про встановлення протипожежного режиму в освітньому закладі у 2023-2024 н.р.», наказ від 20.06.2023р.№118 «Про призначення особи, відповідальної за засоби пожежогасіння у ліцеї у 2023/24 н.р.», наказ від 20.06.2023р.№115 «Про організацію роботи з пожежної безпеки в освітньому закладі у 2023/24 н.р.»
Робота ОЗ «Ромоданівський ліцей» відображається згідно вимог. Наявні журнал обліку видачі інструкцій з охорони праці та пожежної безпеки, журнал реєстрації інструкцій з охорони праці, журнал обліку та зберігання засобів захисту, технічний журнал з експлуатації будівель (споруд) (пронумеровано, прошнуровано і скріплено печаткою та підписом директора), журнал реєстрації первинного, повторного, позапланового інструктажів з питань пожежної та техногенної безпеки, (пронумеровано, прошнуровано і скріплено печаткою та підписом директора), журнал реєстрації інструктажів з питань цивільного захисту, пожежної безпеки та дій у надзвичайних ситуаціях (пронумеровано, прошнуровано і скріплено печаткою та підписом директора), журнал реєстрації інструктажів з питань охорони праці на робочому місці (пронумеровано, прошнуровано і скріплено печаткою та підписом директора), журнал реєстрації вступного інструктажу з питань охорони праці, журнал адміністративно-громадського контролю, технічний журнал з експлуатації будівель (споруд) (пронумеровано, прошнуровано і скріплено печаткою та підписом директора), журнал технічного обслуговування внутрішніх пожежних кранів (пронумеровано, прошнуровано і скріплено печаткою та підписом директора).
Згідно з вимогами чинних нормативних документів, розроблені, затверджені директором і видані посадові інструкції для всіх працівників закладу освіти, розроблені та введені в дію інструкції з техніки безпеки та охорони праці, які розроблені відповідно до Закону України «Про охорону праці» в редакції від 20.01.2018 р., на основі «Положення про розробку інструкцій з охорони праці», з урахуванням Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти, наказ №108 від 15 серпня 2023 року.
Тримається на постійному контролі перевірка знань з охорони праці та пожежної безпеки в ОЗ «Ромоданівський ліцей». Наявний журнал обліку протоколів засідання комісії з перевірки знань працівників з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності та пожежної безпеки
Стан роботи з охорони праці, безпеки життєдіяльності , виробничої санітарії під час освітнього процесу знаходиться під щоденним контролем адміністрації.
Навчальні приміщення, шкільна їдальня забезпечені первинними засобами пожежогасіння. На видному місці розміщені плани евакуації та план дій на випадок пожежі. Проведено перевірку евакуаційних виходів, коридорів, тамбурів, східців, розроблено план евакуації, в якому чітко розподілено обов’язки персоналу на випадок виникнення пожежі, проведено практичні заняття з відпрацюванням планів евакуації в надзвичайних ситуаціях. Оформлені куточки з безпеки життєдіяльності.
Відповідальним за охорону праці у закладі є директор.
З працівниками закладу, здобувачами освіти та їхніми батьками проводяться всі види інструктажів, облік яких ведеться у журналах за встановленою формою. Розроблені й затверджені програми вступних інструктажів для працівників і здобувачів освіти. Вступні інструктажі для працівників фіксуються у відповідному журналі, для здобувачів освіти – на сторінці класного журналу.
Згідно з вимогами нормативних документів, реєструються первинний, повторний, позаплановий і цільовий інструктажі для працівників та здобувачів освіти.
Учителі фізики, біології, хімії, трудового навчання, фізичного виховання проводять первинні інструктажі перед початком практичних, лабораторних робіт, виконанням відповідних вправ, перед початком кожного розділу навчальної програми з фізичного виховання. Облік інструктажів учителі проводять у класних журналах на сторінці відповідного предмета в розділі про запис змісту року.
Питання охорони праці, з безпеки життєдіяльності здобувачів освіти під час канікул, у побуті й громадських місцях, на вулиці обговорювалися на батьківських зборах, опрацьовуються спеціальними пам’ятками з обов’язковим підписом кожного учня та батьків. На загальношкільних та класних батьківських зборах проводилась роз’яснювальна робота щодо відповідальності батьків за розвиток дітей.
Значна увага приділяється попередженню травматизму серед здобувачів освіти та працівників закладу. Вивчаючи стан травматизму серед здобувачів, можна відмітити, що в закладі здійснюється належна робота. Розроблені заходи щодо попередження травматизму серед здобувачів освіти , налагоджена профілактична робота, проведена відповідна робота з учителями.
Медичне обслуговування учнів проводить сестра медична закладу освіти. Щорічно діти проходять медичне обстеження лікарями з якими укладено декларації. Відповідно до результатів медичного огляду дітей, на підставі довідок лікувальної установи у закладі формуються спеціальні медичні групи, а також уточнені списки учнів підготовчої, основної групи та групи звільнених від занять фізичною культурою на навчальний рік. Відповідно до цих списків видається наказ по закладу. Всі працівники закладу щорічно проходять поглиблений медичний за графіком профогляду. Результати медичного огляду фіксується в санітарних книжках установленого зразка, які реєструються і зберігаються у директора закладу.
У закладі освіти проводиться робота щодо профілактики захворюваності учнів на COVID, ГРВІ та грип, інші інфекційні та кишкові захворювання.
У ЗДО (ясла-садок) «Вогник» забезпечення пожежної безпеки є складовою виробничої та іншої діяльності посадових осіб і працівників підприємства, отже вся відповідальність за забезпечення пожежної безпеки на підприємстві покладається на його власника та керівника (п. 3 статті 55 Кодексу цивільного захисту України).
Проблема пожежної безпеки є в мирний час, а у воєнний — тим паче. Одна з основних причин виникнення пожежі, зокрема в осінньо-зимовий період, — перенавантаження електромережі. У воєнний час додається ще й небезпека в разі обстрілу, нанесення ракетно-бомбових ударів, артилерійського обстрілу: може зруйнуватися будівля, порватися інженерні комунікації, закоротити електричні дроти й початися пожежа.
У закладі освіти пожежа особливо небезпечна. Там одночасно перебуває багато людей, тому до закладів освіти є особливі вимоги. Як убезпечити і дітей, і колектив від небажаних наслідків.
Щоб дотримати в закладі освіти вимог щодо пожежної безпеки, керуємося нормативно-правовими актами:
1. Кодексом цивільного захисту України.
2. Правилами пожежної безпеки в Україні, затвердженими наказом МВС від 30.12.2014 № 1417.
3. Правилами пожежної безпеки для навчальних закладів та установ системи освіти в Україні, затвердженими наказом МОН від 15.08.2016 № 974.
4. Правилами експлуатації та типовими нормами належності вогнегасників, затвердженими наказом МВС від 15.01.2018 № 25.
Головне завдання із забезпечення пожежної безпеки в закладі освіти — захист і рятування людей від впливу небезпечних чинників пожежі, якими супроводжується неконтрольоване горіння. У разі виникнення пожежі дії працівників закладу, залучених до гасіння пожежі, мають бути спрямовані на забезпечення безпеки для людей, і передусім дітей, їх евакуацію та рятування.
Визначимо основні кроки, які має зробити керівник, щоб створити безпечне середовище в закладі освіти.
Протипожежний режим — це певний комплекс правил поведінки людей, завдяки виконанню яких знижується ризик виникнення пожежі.
Протипожежний режим встановлюється двома видами документів:
Наказом. Наявні в закладі: «Про організацію роботи з пожежної безпеки» від 30ю08.2023 24; «Про заходи щодо охорони життя і здоров'я дітей , попередження дорожньо - транспортного травматизму, дитячого травматизму в осінній період» від 30.08.2023 № 25; «Про стан пожежної та техногенної безпеки в Новооріхівському ЗДО» від 30.08.2023 № 26; «Про затвердження плану заходів щодо поліпшення стану умов охорони праці та безпеки життєдіяльності в ЗДО» від 01.09.2023 №7 а/г; «Про заходи щодо запобігання дитячого травматизму» від 04.09.2023 10 а/г; «Про дотримання вимог охорони праці, ведення документації з безпеки життєдіяльності» від 04.09.2023 № 12а/г: «Про проведення практичного тренінгу з евакуації» від 04.09.2023 №13а/г.
Інструкціями про заходи пожежної безпеки. Розроблені для приміщень, інструкції для службових приміщень, групових приміщень, окремо для музичної зали .
Визначені обов’язки посадових осіб щодо забезпечення пожежної безпеки
Наказом встановлений порядок вивчення правил пожежної безпеки. Визначені обов’язки посадових осіб щодо забезпечення пожежної безпеки. Вони детально ознайомлені з правилами пожежної безпеки. Під підпис зафіксовано в журналі реєстрації інструктажів з питань пожежної безпеки
Також призначені відповідальні особи, що вже пройшли навчання і мають посвідчення, для проведення інструктажів із питань пожежної безпеки з особами, яких прийматимем на роботу. Вони мають проходити вступний, первинний інструктажі й надалі щорічні інструктажі на робочих місцях.
У закладі освіти проводять ще й позапланові інструктажі, наприклад у зв’язку з воєнним станом, або зі змінами правил пожежної безпеки.
Є ще цільовий протипожежний інструктаж. Його проводять перед початком пожежонебезпечних робіт, як правило аварійних. Результати цільового інструктажу оформлюють письмово в наряді-допуску на проведення таких робіт. А результати вступного, первинного, повторного та позапланового інструктажів фіксують у Журналі реєстрації інструктажів з питань цивільного захисту пожежної безпеки та дій у надзвичайних ситуаціях. У Журналі зазначають вид інструктажу та назву й номер інструкції, з якої провели інструктаж. Тому інструкції відображають всю повноту вимог пожежної безпеки.
Покладаємо на відповідальних два завдання:
контролювати, щоб ті, хто перебуває в приміщенні, дотримували інструкцій щодо заходів протипожежної безпеки;
перед тим, як зачинити приміщення, оглядати, чи не залишилося потенційних джерел запалювання: увімкнений в розетку прилад, відчинене вікно тощо.
Окремо призначаю відповідального за утримання в працездатному стані всіх технічних протипожежних засобів і первинних засобів пожежогасіння, за вогнегасники в закладі.
Щомісячно відповідальна особа має обходити й оглядати цілісність пломб на вогнегасниках, стежити за стрілкою індикатора, щоб вона була на зеленому секторі. Відтак робити відповідні записи в Журналі обліку вогнегасників. Один раз на рік проводити діагностику і в разі необхідності технічно обслуговувати та перезаряджати вогнегасники. В нашому закладі вогнегасники перезаряджали в липні 2023 року.
Розроблений план евакуації працівників і дітей. А також — інструкцію щодо дій в разі загрози виникнення надзвичайних ситуацій.
Будь-який план чи інструкція не буде нічого вартий, поки їх практично не відпрацювати. Іншого способу здобути стійкі навички поведінки в екстремальних, надзвичайних ситуаціях, ніж тренування — не існує. У воєнний час збільшили частоту відпрацювання планів, щоквартально проводимо тренування. Під час тренувань можна побачити недоліки.
У ЗДО (ясла-садку) «Волошка» працюють
Відповідно Законів України "Про освіту", Положення про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності учасників освітнього процесу в установах і закладах освіти, зареєстрованого в Міністерстві юстиції 23 січня 2018 року за №100/31552, в ЗДО 2023 року проведена відповідна робота з безпеки життєдіяльності та пожежної безпеки. Протягом 2023 року було організовано єдину систему організації роботи з безпеки життєдіяльності дітей та працівників закладу дошкільної освіти, а також розподілено обов'язки адміністрації та посадових осіб щодо забезпечення безпечних та нешкідливих умов виховання, утримання і праці, запобігання травматизму.
Впродовж 2023 року було видано накази з питань пожежної безпеки та безпеки життєдіяльності, а саме:
- «Про організацію роботи з пожежної безпеки та безпеки життєдіяльності у 2023-2024 навчальному році» (№05 від 11.01.2023 року);
- «Про проведення «Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності» в ЗДО на осінній період» (№ 27 від 25.09.2023);
- «Про підсумки проведення Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності» в ЗДО;
- «Про дотримання вимог пожежної безпеки під час проведення Новорічних та Різдвяних заходів» у 2023 році;
Протягом 2023 року відповідно до Типового положення проводилися інструктажі з питань охорони праці, безпеки життєдіяльності з працівниками садочка. Інструктажі з безпеки життєдіяльності, які проводилися з працівниками, містили питання охорони здоров'я, пожежної, радіаційної безпеки, цивільного захисту, безпеки дорожнього руху, реагування на надзвичайні ситуації, безпеки побуту тощо. Працівники, які інструктувалися, розписувалися в журналі. Протягом року проводились інструктажі з безпеки життєдіяльності та пожежної безпеки для працівників садочку, а саме:
-Повторний інструктаж з пожежної безпеки – 11.01.23;25.08.23;
Позаплановий інструктаж з пожежної безпеки – 18.08.23. :
Призначено відповідальну особу за організацію роботи з безпеки життєдіяльності та визначено її функціональні обов'язки (Наказ №5 від 11.01.2023);
Відповідно до нормативних вимог в садочку ведуться журнали:
- Журнал реєстрації інструктажів з питань пожежної безпеки з педагогічними працівниками;
Питання з безпеки життєдіяльності систематично заслуховувались на нарадах при директорі, виробничих нарадах:
-Про виконання заходів з охорони праці та безпеки життєдіяльності – 01.05.2023;
- Про організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності, пожежної безпеки – 09.01.2023 року;
У 2023 році у садочку була проведена відповідна робота щодо забезпечення протипожежного захисту. На заняттях та під час бесід проводилася робота з навчання дітей правилам пожежної безпеки, формувалися навички поведінки з вогнем та свідомого ставлення до нього.
У ЗДО розроблені плани заходів щодо профілактики протипожежної безпеки та розроблений план евакуації працівників і дітей з відповідною інструкцією щодо дій в разі загрози надзвичайних ситуацій. Проводилася тренувальна евакуація.
Адміністрація садочка систематично доводить до батьків дітей які відвідують садочок та працівників інформацію щодо ситуації від пожежних частин та статистичних органів для запобігання небезпечних випадків.
У Ромоданівській дитячій мистецькій школі наявний ряд документів:
- Вступний протипожежний інструктаж.
- Журнал реєстрації інструктажів з питань пожежної безпеки.
- Журнал реєстрації вступного інструктажу з питань техногенної безпеки.
- Журнал обліку вогнегасників.
- Журнал реєстрації нещасних випадків.
- Інструкції з діловодства.
- Журнал реєстрації інструктажів з охорони праці.
- Посадові інструкції працівників закладу.
- Посадові інструкції з охорони праці.
- Інструкція по ліквідації стихійного лиха в приміщенні ДМШ.
- Інструкція про порядок дії персоналу щодо забезпечення безпеки та швидкої евакуації у разі виникнення пожежі.
- Інструкція з охорони праці щодо заходів пожежної безпеки для приміщень де проводяться культурно-масові заходи.
- Інструкція з охорони праці для працівників щодо дотримання протиепідемічних заходів у закладах культури в зв'язку з поширенням Covid – 19.
- Інструкція з охорони праці під час роботи з побутовими електроприладами.