A A A K K K
людям з порушенням зору
Відділ освіти
культури, молоді, спорту та туризму
Ромоданівської селищної ради

Моніторинг стану підключення інформаційних ресурсів відділу ОКМСТ , закладів освіти, культури громади до системи державних електронних інформаційних ресурсів

Дата: 21.03.2023 16:05
Кількість переглядів: 25

Моніторинг стану підключення інформаційних ресурсів відділу ОКМСТ , закладів освіти, культури громади до системи державних електронних інформаційних ресурсів

 

     Підключення інформаційних ресурсів відділу ОКМСТ, закладів освіти, культури громади до системи державних електронних інформаційних ресурсів здійснюється на основі Постанови Кабінету міністрів України від 8 вересня 2016 року №606 «Деякі питання електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів».

       Усі заклади освіти громади підключені до мережі інтернет. Заклади культури: будинки культури усі крім Величківського,  РСБ підключена, в інших бібліотеках громади немає комп’ютерної техніки.

        Заклади, які підключені до інтернету мають можливість отримувати та відправляти електронні повідомлення - сукупність електронних даних у визначеному форматі, що можуть бути відтворені, передані, збережені та оброблені інформаційними або інформаційно-телекомунікаційними системами суб'єктів. Мають можливість використовувати інтерфейс прикладного програмування - набір готових функцій суб'єкта владних повноважень, що надається у вигляді сервісу для використання у зовнішніх прикладних програмах для забезпечення динамічного доступу до визначених даних з державних електронних інформаційних ресурсів.

        Система електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів призначена для автоматизації та технологічного забезпечення обміну електронними даними між суб'єктами з державних електронних інформаційних ресурсів під час  здійснення  повноважень відповідно до покладених на них завдань шляхом використання сервіс-орієнтованої архітектури, що є інтерфейсами прикладного програмування доступу до державних електронних інформаційних ресурсів, побудованими згідно з єдиними вимогами, а також шляхом використання єдиних форматів, протоколів, довідників, шаблонів та класифікаторів.

          Це необхідно для забезпечення документованого обміну електронними повідомленнями між інформаційними та/або інформаційно-телекомунікаційними системами суб'єктів повноважень з використанням телекомунікаційних мереж загального користування або спеціальних телекомунікаційних мереж;

забезпечення електронної ідентифікації та автентифікації суб'єктів;

забезпечення фіксації часу відправки та отримання електронних повідомлень;

забезпечення цілісності та автентичності електронних повідомлень та надання відомостей, що дозволяють простежити історію руху електронних повідомлень;

забезпечення протоколювання дій суб'єктів під час обміну даними;

забезпечення моніторингу працездатності інтерфейсів прикладного програмування та дотримання виконання регламентованих процедур під час здійснення електронної взаємодії.

   Забезпечення електронної взаємодії відбувається за такими принципами:

технологічної нейтральності:

використання єдиних правил електронної взаємодії, відкритих форматів даних, протоколів та стандартів обміну;

інформування громадян про запити щодо їх персональних даних;

повторного використання даних та програмних засобів;

зменшення інформаційної надлишковості та дублювання даних.

        Обсяг та структура даних, до яких надається доступ через інтерфейси прикладного програмування, визначаються відповідно до потреб суб'єкта владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень не має права запитувати обсяг та структуру даних більше, ніж йому необхідно для надання  послуг або здійснення повноважень відповідно до покладених на нього завдань.

 

Додаток
 

ПЕРЕЛІК
пріоритетних державних електронних інформаційних ресурсів для запровадження електронної взаємодії, що використовуються в відділі ОКМСТ Ромоданівської громади

Єдина державна електронна база з питань освіти

Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.

 

       Станом на 01.03.2023 року в відділі ОКМСТ розроблена «Програма з цифрової трансформації на 2023-2027 роки», затверджена на 20 сесії селищної ради 8 скликання 14 лютого 2023 року. Такі ж програми та стратегії розроблені в закладах освіти громади.

        Відділ успішно впроваджує новітні інформаційні технології в свою діяльність та  розвиває електронну демократію. Так, на сьогоднішній день ми працюємо з такими цифровими платформами в освіті як ІСУО (ДІСО), АІКОМ, ЄДБО, Education, впроваджуємо навчання з використанням дистанційних форм.

Здійснюються роботи по впровадженню системи електронного документообігу та системи управління бухгалтерським обліком. На даний час в бухгалтерії Відділу використовуються наступні бухгалтерські програми: «Місцеві бюджети логіка», «Медок», «СДО казначейство», «Є - звітність», «Є - Дата», «Дебет плюс». Впровадження даних систем буде продовжено в рамках реалізації Програми.   Відділ та заклади Ромоданівської громади, що підпорядковуються Відділу підключені до таких мереж: ТОВ «Аватор центр», «Five group», “Homenet”. В приміщенні Відділу запущена серверна, в якій знаходяться сервера, серверне комутаційне обладнання, зберігаються, обробляються інформаційні системи та вебресурси. Технічна підтримка та функціонування існуючих інформаційно-телекомунікаційних систем мають бути забезпечені цілодобово (24/7).

 

Проект рішення:

  1. Підключити Величківський сільський клуб до єдиної мережі Інтернет. (2024 рік).
  2. Підключити Ромоданівську сільську бібліотеку, Новооріхівську сільську бібліотеку  до єдиної мережі Інтернет. (2024 рік).

 


« повернутися

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень