Програма «Шкільний автобус» Ромоданівської територіальної громади на 2021-2025 роки
РОМОДАНІВСЬКА СЕЛИЩНА РАДА
МИРГОРОДСЬКОГО РАЙОНУ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ХІІ сесія УІІІ скликання 2021 року
Про затвердження програми
«Шкільний автобус»
Керуючись ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» Ромоданівська селищна рада вирішила:
1.Затвердити програму «Шкільний автобус».
2.Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань освіти, культури, спорту і молоді, соціального захисту, охорони здоров,я, споживчого ринку, сфери послуг та захисту прав споживачів.
Селищний голова О.О.Верещака
ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням ХІІ сесії
УІІІ скликання
від
Селищний голова
Верещака О.О.
Програма
«Шкільний автобус»
Ромоданівської
територіальної громади
на 2021-2025 роки
ПАСПОРТ
програми «Шкільний автобус»
1. Назва: Програма «Шкільний автобус».
2. Підстава для розроблення: Закони України «Про освіту», «Про повну загальну середню освіту», «Про місцеве самоврядування в Україні», Державна цільова соціальна програма «Шкільний автобус», затверджена постановою Кабінету Міністрів України від 16 січня 2003 р. №31 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 9 червня 2011 р. №614
3. Замовник: Виконком Ромодавніфвської територіальної громади.
4. Замовники-співвиконавці: відділ освіти, культури, молоді, спорту та туризму Ромоданівської територіальної громади.
5. Мета: організація безпечного, регулярного і безкоштовного перевезення учнів, дітей та педагогічних працівників дошкільних і загальноосвітніх освітніх закладів до місця навчання, роботи, місць проживання, до місць оздоровлення та відпочинку, для участі учнів, в спортивних і інших заходах та олімпіадах районного, обласного та всеукраїнського рівня поліпшення освітнього рівня населення та раціональне використання кадрового потенціалу освітніх закладів Ромоданівської територіальної громади.
6. Початок дії програми: 01.01.2021, закінчення: 31.12.2025.
7. Етапи виконання програми: програма виконується протягом її дії.
8. Загальні обсяги асигнування: витрати на реалізацію програми здійснюються в межах асигнувань, передбачених у бюджеті Ромоданівської селищної ради на ці цілі, а також інших джерел, не заборонених законодавством.
9. Очікувані результати виконання: виконання програми дає змогу:
- придбати шкільні автобуси для поповнення і оновлення існуючого парку шкільних автобусів;
- забезпечити перевезення 100 % учнів, дітей та педагогічних працівників;
- створити оптимальну мережу освітніх закладів та належні умови для здобуття учнями повної загальної середньої освіти у сільській місцевості.
10. Контроль за виконанням: відділ освіти, культури, молоді. спорту та туризму Ромоданівської селищної ради забезпечує організацію виконання цього рішення.
ПРОГРАМА
“Шкільний автобус”
Загальна частина
Організація регулярного безкоштовного перевезення учнів, дітей та педагогічних працівників дошкільних і загальноосвітніх освітніх закладів до місця навчання, роботи та до місць проживання є складовою частиною забезпечення реалізації прав громадян на здобуття повної загальної середньої освіти.
Для забезпечення рівного доступу до якісної освіти необхідно створити належні умови для безпечного, регулярного та безкоштовного перевезення учнів, дітей та педагогічних працівників, що передбачено Законами України "Про освіту" (1060-12), "Про повну загальну середню освіту" (651-14), "Про дошкільну освіту" ( 2628-14 ), "Про місцеве самоврядування в Україні" (280/97-ВР).
Статтею 14 Закону України “Про освіту”, статтею 21 Закону України “Про повну загальну середню освіту” та статтею 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” передбачено забезпечення у сільській місцевості регулярного безкоштовного підвезення до місць навчання та до місць проживання учнів та педагогічних працівників.
На території Ромоданівської територіальної громади за межею пішохідної доступності перебувають і потребують підвезення учні, діти та педагогічні працівники, які проживають у селі. Також підвезення до місяця навчання потребують здобувачі освіти та працівники освітніх закладів інших громад, які обрали для навчання та виховання освітні заклади Ромоданівської територіальної громади, в разі коли за них перераховані кошти на підвезення.
Виконання програми дає змогу створити умови для забезпечення у сільській місцевості регулярного безкоштовного перевезення до місць навчання та до місць проживання учнів, дітей та педагогічних працівників.
Організацію перевезення учнів, дітей та педагогічних працівників планується здійснювати шляхом :
- забезпечення опорних освітніх закладів спеціальними автобусами для підвозу учнів і педагогічних працівників;
- укладення договорів з автотранспортними підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності та перевізниками – фізичними особами на здійснення організованого підвезення, або підвезення рейсовими автобусами ву разі необхідності за форсмажорних обставин;
З метою раціонального використання шкільних автобусів керівництво освітніх закладів повинно забезпечити коригування розкладу навчальних занять та режиму освітнього процесу.
Забезпечення опорних освітніх закладів у сільській місцевості транспортними одиницями проводиться за рахунок коштів обласного та місцевих бюджетів, а також за рахунок залучених коштів.
Закупівля шкільних автобусів для організації перевезення учнів та педагогічних працівників у сільській місцевості здійснюється на тендерній основі в установленому порядку.
Мета і завдання програми
Метою програми є:
- виконання вимог законодавства щодо забезпечення у сільській місцевості регулярного безкоштовного перевезення, організація безпечного, регулярного і безкоштовного перевезення учнів, дітей та педагогічних працівників дошкільних і загальноосвітніх освітніх закладів до місця навчання, роботи, місць проживання, до місць оздоровлення та відпочинку, для участі учнів в спортивних і інших заходах та олімпіадах районного, обласного та всеукраїнського рівня, поліпшення освітнього рівня населення та раціонального використання кадрового потенціалу освітніх закладів Ромоданівської територіальної громади.
- підвищення освітнього рівня сільського населення;
-раціональне використання кадрового потенціалу педагогічних працівників освітніх закладів у сільській місцевості.
Основними завданнями програми є:
- забезпечення реалізації прав громадян на доступність і безоплатність здобуття повної загальної середньої освіти;
- оптимізація мережі закладів загальної середньої освіти у сільській місцевості;
- створення загального парку автобусів для забезпечення у сільській місцевості регулярного перевезення учнів і педагогічних працівників до місць навчання, роботи та місць проживання.