Розвиток закладів освіти на 2022 – 2024 роки ІІ частина
Основнi завдання
1.Створення для громадян рiвних можливостей для здобуття освiти;
2.Постiйне пiдвищення якостi, оновлення змiсту та форм органiзацiї освітнього процессу.
3.Запровадження освiтнiх iнновацiй, iнформацiйних технологiй.
4.Розвиток iнтелектуального i творчого потенцiалу селищної ради.
5.Забезпечення освітніх закладiв сучасними засобами навчання i виховання.
6. Пiдвищення рiвня забезпеченостi ЗО сучасними технiчними засобами навчання з природничо-математичних i технологiчних дисциплiн.
7. Інтеграцiя освiти селищної ради у європейський та свiтовий освiтнiй простiр.
8.Удосконалення створених механiзмів державно-громадського регулювання якостi освiти селищної ради;
9.Покращення матерiально-технiчної бази освітніх закладів.
10.Модернізація системи освіти з урахуванням сучасних тенденцій розвитку галузі та місцевих потреб. Удосконалення змісту освіти відповідно до державних стандартів дошкільної, загальної середньої освіти, впровадження сучасних педагогічних технологій, сприяння підвищенню якості знань учнів.
11. Сприяти дотриманню санітарно – гігієнічних вимог під час організації освітнього процесу.
12. Створення умов для повноцінного харчування учнів.
13.Виконання заходів Програми забезпечить розвиток Ромоданівської дитячої музичної школи, підтримку творчо обдарованих дітей та молоді, зміцнення матеріально-технічної бази дитячої музичної школи.
Шляхи реалізації Програми
- Передбачити в бюджеті Ромоданівської селищної ради відповідні кошти на реалізацію даної Програми.
Термін виконання Програми
Виконання Програми провести в 2022-2024 роках.
Очікувані результати виконання Програми
Виконання Програми дасть можливість забезпечити перехід освітньої галузі на новий якісний рівень, що сприятиме:
- створенню цілісного освітнього середовища, яке надасть широкі можливості кожному учневі реалізувати власні освітні потреби;
- створенню ефективних освітніх систем у кожному окремому закладі з урахуванням вимог сучасного суспільства, надання кожній дитині можливості повноцінного розвитку;
- формуванню достатньої життєвої компетенції та конкурентної спроможності випускників сільської школи на ринку праці;
- вихованню особистості, здатної самостійно приймати рішення та займати активну громадянську позицію;
- створенню умов для використання новітніх технологій та вивільнення творчої складової в діяльності педагога;
- забезпеченню рівних можливостей в освітньому просторі випускників сільських та міських шкіл;
- формуванню свідомого ставлення дітей до власного здоров’я та здоров’я інших громадян,як найвищої соціальної цінності;підвищенню рівня фізкультурно-оздоровчої роботи в ЗДО;
- виконання поставлених завдань надасть можливість підтримки творчо обдарованих дітей та молоді, зміцнення матеріально-технічної бази дитячої музичної школи.
Напрямки діяльності та заходи забезпечення Програми на 2022-2024 роки
І. Рівний доступ до якісної освіти
1. Забезпечувати умови рівної доступності для населення територіальної громади здобуття сучасної повноцінної якісної початкової, загальної, позашкільної освіти, що відповідає актуальним і перспективним запитам особистості, суспільства і держави, міжнародним критеріям.
2. Розвивати мережу ЗЗСО та ЗДО, музичної школи з урахуванням демографічних, економічних, соціальних перспектив.
3. Забезпечити планомірну реконструкцію інфраструктури освіти: упровадження міжшкільних учнівських навчальних груп; розвиток дистанційної освіти; заочної форми навчання; міжшкільних факультативів, піднесення на основі цих заходів доступності та вирівнювання конкурентоздатності загальної середньої освіти, організація співпраці ЗЗСО, ЗДО, музичної школи.
4.Забезпечити широке використання інформаційних ресурсів Інтернету в освітньому процесі ЗЗСО, ЗДО, музичної школи.
5.Сформувати у закладах освіти середовище, сприятливе для збереження здоров′я та забезпечення здорового способу життя учнів.
6.Забезпечити фаховий психолого-педагогічний супровід дітей з особливими освітніми потребами у дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладах з інклюзивним навчанням.
7.Забезпечити пріоритетність системи пошуку, навчання, виховання і підтримки обдарованих учнів через роботу у МАН, участь в олімпіадах, конкурсах , змаганнях, тощо.
8.Сприяти підготовці учнів до зовнішнього незалежного оцінювання через заняття в предметних гуртках.
ІІ. Соціальний захист учасників освітнього процессу
1.Забезпечити безкоштовне підвезення учнів та вчителів, які проживають на відстані понад 3км від закладів освіти, до місця навчання, виховання, роботи і додому в рамках виконання програми «Шкільний автобус».
2.Забезпечити якісне медичне обслуговування учнів і вчителів, дошкільнят і вихователів згідно з чинним законодавством.
3.Створити належні умови для здобуття якісної освіти дітьми - сиротами, дітьми, позбавленими батьківського піклування, дітьми з вадами фізичного та/або розумового розвитку, їх соціальної адаптації.
4.Виплачувати: -педагогічним працівникам грошову винагороду за сумлінну працю та зразкове виконання посадових обов’язків (до Дня вчителя, до Дня вихователя) - одноразові грошові винагороди переможцям ІІ, ІІІ і ІV етапів учнівських предметних олімпіад та ІІ і ІІІ етапів конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН, переможцям змагань -одноразову грошову винагороду вчителям, які здійснювали їхню підготовку.
5.Забезпечити учнів ЗЗСО та ЗДО гарячим харчуванням та безкоштовним харчуванням учнів 1-4 класів та пільгових категорій.
ІІІ. Забезпечення національно-патріотичного виховання дітей та молоді
1.Продовжити виховання учнівської молоді на основі традицій і звичаїв українського народу, вивчення його історичної та культурної спадщини, формування у підростаючого покоління високої патріотичної свідомості, готовності до виконання громадянських і конституційних обов’язків, поваги до державних символів України.
2.Удосконалювати фізкультурно-оздоровчу та спортивно-масову роботу в закладах освіти.
3.Піднести якість проведення організованих занять фізкультурою і спортом учнів, вихованців із урахуванням індивідуальних фізичних можливостей і особливостей дітей.
ІV. Педагогічні кадри. Післядипломна педагогічна освіта
1.Щороку аналізувати стан забезпечення освітніх закладів педагогічними кадрами.
2. Здійснювати координаційну роботу щодо укладання договорів між загальноосвітніми і вищими навчальними закладами про курсову перепідготовку вчителів.
3. Забезпечити підготовку та перепідготовку керівних і педагогічних кадрів щодо використання інформаційно-комунікаційних технологій в управлінні і організації освітнього процесу.
V. Міжнародне партнерство
1.Забезпечити вивчення та поширення міжнародного передового педагогічного досвіду та міжнародних закладів освіти у сфері професійного вдосконалення підготовки педагогів.
Секретар селищної ради Ольга ІВАНЧЕНКО